Dermokosmetyk tołpa.® dermo men barber balsam-żel 2w1 do twarzy z zarostem i brodą uzyskał tytuł Męska Marka Roku – Siła Jakości, edycja 2017.

 

 logo_tolpa_bezhasla.jpg

Tytuł Męska Marka Roku 2017 otrzymał dermokosmetyk tołpa.® dermo men barber balsam-żel 2w1 do twarzy z zarostem i brodą. Dermokosmetyk zmiękcza zarost i brodę oraz ułatwia stylizacje. Nawilża skórę całej twarzy i łagodzi podrażnienia. Regeneruje mikrouszkodzenia. Redukuje suchość, uczucie swędzenia i łuszczenie naskórka. Ma lekka formułę i szybko sie wchłania, nie pozostawiając śladów. Zapewnia efekt przyjemnego w dotyku i odżywionego zarostu.

tolpa.jpg

Pielęgnacja męskiej skóry na czas zarostu i bez

Czy męska skóra potrzebuje upiększania? Niekoniecznie... A czy potrzebuje pielęgnacji? To już zupełnie inna historia. Kosmetyki dla mężczyzn to temat drażliwy. Ale postanowiliśmy pokazać, że ich używanie to czynność tak naturalna jak mycie zębów.

Dla kogo? Dla mężczyzn, którym się chce – wyglądać dobrze, czuć się świeżo, nie koncentrować się na problemach skóry, a na swoim hobby. To nie kosmetyki dla mężczyzn są niemęskie – to niezadbana skóra odejmuje męskiego charakteru… Wystarczy wykonywanie kilku drobnych czynności, aby wzmocnić skórę i utrzymywać ją w dobrej kondycji na co dzień. To bardzo proste.

Męska skóra

W odróżnieniu od skóry kobiet ta męska charakteryzuje się większą ilością i zagęszczeniem naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych i potowych. Jest zdecydowanie grubsza, a wydzielane sebum podlega regulacji przez testosteron, dlatego też skóra mężczyzn odznacza się bogatszą hydrolipidową warstwą ochronną. Włókna skóry są ułożone względem siebie prostopadle tworząc strukturę siatki, co zwiększa jej odporność na rozciąganie. Nie oznacza to jednak, że męska skóra nie potrzebuje dodatkowego wzmocnienia czy regeneracji.  I co w takim razie z zarostem. Dobór odpowiedniego kosmetyku jest kluczem.

Pielęgnacja to takie proste

To jakie produkty wybierzemy zależy nie tylko od rodzaju skóry, ale również od wieku, bo przecież męska skóra też się starzeje. Mężczyzna potrzebuje łatwej, zrozumiałej i „kompaktowej” pielęgnacji. Dodatkowo wielu mężczyzn ostatnio zapuszcza zarost, albo nosi obfitą brodę. Niektórzy preferują system 3-dniowego zarostu, który dodaje im charakteru, następnie go golą i zapuszczają od nowa. Jak pielęgnować męską skórę, na której tak wiele się dzieje? Odpowiedzią są kosmetyki, które spełniają kilka funkcji. Są kremem na dzień, na noc i produktem do stylizacji zarostu jednocześnie. Skóra z zarostem i brodą oprócz nawilżenia potrzebuje również czegoś, co ją zmiękczy. Redukując suchość i ograniczając łuszczenie naskórka warto pamiętać o tym, by zarost łatwo się układał i pozostawał lekki. Kosmetyk, który wybierzemy powinien zmiękczać zarost i brodę oraz ułatwiać stylizacje. Nawilżać skórę całej twarzy i łagodzić podrażnienia. Regenerować mikrouszkodzenia. Redukować suchość, uczucie swędzenia i łuszczenie naskórka. Mieć lekką formułę i szybko się wchłaniać, nie pozostawiając śladów. Zapewniać efekt przyjemnego w dotyku i odżywionego zarostu.

 

barber.jpg

 

Pielęgnacja zarostu

Dbanie o zarost to bardzo męska sprawa. Aby czuć, że broda rośnie zgodnie z oczekiwaniami i jej obecność na twarzy dodaje charakteru, trzeba postępować zgodnie z planem pielęgnacji zarostu. Bez względu na to, czy brodę dopiero zapuszczamy, czy jesteśmy już zagorzałymi brodaczami.

  1. Mycie szamponem

Aby broda wyglądała efektownie, wymaga regularnego oczyszczania. Skoro w tej okolicy przewagę stanowią włosy, można śmiało zrobić to używając szamponu.

  1. Przystrzyganie

Jeśli lubimy mieć wszystko pod kontrolą, nie może być inaczej z naszą brodą. Co kilka dni należy przystrzygać ją nożyczkami lub trymerem. Aby trzymać jej kształt w ryzach.

  1. Nakładanie balsamu

Potrzeby skóry i zarostu można zaspokoić  za pomocą jednego kosmetyku. Skóra twarzy zostanie odpowiednio nawilżona, a broda ujarzmiona.

 

 instamen.jpg

  1. Czesanie

Nieujarzmiony zarost może wyglądać nieatrakcyjnie. Porządna broda to uczesana broda. I nie mówimy tu o plecieniu z niej warkoczy. Wystarczy grzebień albo szczotka. I po przeczesaniu każdy włos będzie na swoim miejscu.

 

P.S.          

Pierwotnie broda służyła do ochrony przed zimnem. Jakoś trzeba było sobie radzić, zanim na świecie pojawiły się szaliki i golfy.

 

Kosmetyki tołpa dostępne są między innymi w drogieriach Rossmann, Hebe, Super Pharm i na tolpa.pl.