Karol Strasburger Jurorem w projekcie Męska Marka Roku!

Karol Strasburger  - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Gospodarz słynnego programu rozrywkowego "FAMILIADA" nadawanego od 1994r.! Nie od razu wybrał karierę medialną. Najpierw studiował w Państwowej Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie -chciał być marynarzem! Dopiero później rozpoczął studia w PWST w W-wie, które ukończył w 1971r. i od razu otrzymał angaż w stołecznym Teatrze Dramatycznym, gdzie pracował do 1983r. Na ekranie zadebiutował w 1970r rolą Siwego w serialu „Kolumbowie”. Rok później zagrał w filmie „Agent nr 1” czym zapewnił sobie nieoczekiwaną popularność.  W 1973r. pojawił się w serialu „Czarne chmury”, a następnie wcielił się w rolę trenera w serialu dla młodzieży „Karino”. W 1975r. zagrał Józefa Toliboskiego w adaptacji „Nocy i dni” , z których słynna scena z nenufarami została okrzyknięta najbardziej romantyczną w historii polskiego kina! W 1976r. pojawił się też  w „Polskich drogach”. Za rolę w tym serialu otrzymał Nagrodę Przewodniczącego ds. Radia i Telewizji. W tym okresie zagrał także wiele ról w filmach wschodnioniemieckich i czechosłowackich, a następnie pojawił się w głośnej produkcji „Wielki Szu”.  Przez wiele lat współpracował z Teatrem Komedia i Teatrem Bajka w Warszawie. W chwili obecnej gra w dwóch spektaklach komediowych „ Dzikie Żądze” oraz „ Prawda”.

Na swoim koncie ma także role w serialach takich jak : „W Labiryncie”, „ Klan”, „ Ekstradycja 2” , „Świat według Kiepskich”, „Sąsiedzi”.  Obecnie występuje w serialu "Pierwsza miłość", wcielając się w jedną z ulubionych postaci widzów- Karola Wekslera.

W młodości uprawiał gimnastykę sportową w klubie Legia Warszawa (największe osiągnięcie – drużynowe mistrzostwo Polski w 1964) oraz występował w cyrku. Jest zwolennikiem zdrowego i aktywnego trybu życia. Od wielu lat jest fanem rozmaitych sportów (tenis, jazda konna, windsurfing, narciarstwo, nurkowanie, pływanie). Uwielbia wszelkie, męskie gadżety, a wyjątkowo zegarki i elektronikę. Jest także autorem Książki  podróżniczo-kulinarnej „Apetyt na życie”.